6.24. Adresáře

Obrázek 15.114. Předvolby adresářů

Předvolby adresářů

Na této kartě předvoleb lze nastavit umístění dvou důležitých adresářů používaných pro uchovávání dočasných souborů Gimpu. Dceřiné karty pak umožňují upravit umístění adresářů, ve kterých GIMP hledá své zdroje, například stopy (viz Adresáře s daty). Adresáře lze změnit přímou editací cesty nebo kliknutím na tlačítka vpravo a použitím dialogu pro výběr souborů.

Adresáře

Temporary folder

Tento adresář se používá pro dočasné soubory, tj. soubory, které se automaticky vytváří k dočasnému uložení pracovních dat a jsou smazány ještě během stejného pracovního sezení s Gimpem. Není k tomu zapotřebí mnoho prostoru ani vysoký výkon. Ve výchozím nastavení se k tomuto účelu používá podadresář tmp uživatelského GIMP adresáře. Pokud je však disk plný nebo trpí vážnými výkonnostními problémy, lze použít jiný adresář, na jiném disku. Zvolený adresář musí existovat a uživatel do něj musí mít právo k zápisu, jinak se budou dít velmi ošklivé věci.

Dočasný adresář

This is the folder used as a memory bank when the total size of images and data open in GIMP exceeds the available RAM. If you work with very large images, or images with many layers, or have many images open at once, GIMP can potentially require hundreds of megabytes of swap space, so available disk space and performance are definitely things to think about for this folder. By default, it is set to your personal GIMP directory, but if you have another disk with more free space, or substantially better performance, you may see a significant benefit from moving your swap folder there. The directory must exist and be writable by you.